• Chrystusowcy w służbie Kościoła na Ziemi Krzyża Południa

  Bohaterem kolejnego filmu poświęconego księżom chrystusowcom z prowincji w Ameryce Południowej jest ks. Zbigniew Perdjon

 • Film o występach Wołosatek w Brazylii

  W popularnym portalu YOU YUBE umieściłem film z występów zespołu Wołosatki z Kielc w prowadzonych przez chrystusowców parafiach w Brazylii

 • Polscy misjonarze w Brazylii

  W krotkich filmach przedstawiam sylwetki misjonarzy chrystusowców pracujacych w Kraju Krzyża Południa

 • Wywiad w miesięczniku Msza święta

  Z okazji zbliżającej się 60 rocznicy pracy księży z Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej miesięcznik Msza święta przeprowadziłze mną wywiad do którego lektury serdecznie zapraszam

 • Tranzystorowy wzmacniacz mocy SPert 1200

  Zapraszam do krótkiego filmu obrazującego pracę najnowszej wersji produkowanego przez Pawła SP7SP wzmacniacza mocy

 • Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego zakończył wizytę kanoniczną w Brazylii

  Ks. Ryszard Głowacki przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego odbył wizytacje kanoniczną w Prowincji pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Brazylii

 • SP DX Contest 2014

  Pierwszy pełny weekend kwietnia na trwale wpisany jest w kalendarz każdego polskiego krótkofalowca

 • Święcenie pokarmów Wielkanocnych w Brazylii

  Wśród tradycji Wielkanocnych zachowanych do dzisiaj przez brazylijską Polonię szczególną popularnością cieszy się święconka.

 • Moje brazylijskie wigilje Bożego Narodzenia

  Otrzymałem e-maila z redakcji kieleckiego dodatku do tygodnika Niedziela. Pani Agnieszka prosiła mnie o kilka słów opisu brazylijskich zwyczajów związanych z obchodami Wigilii Bożego Narodzenia.  

 • Galeria zdjęć krótkofalowców

  Zdjęcia tu zamieszczone w większości wykonałem osobiście. Po latach nie zawsze jednak jestem w stanie rozpoznac wszystkie osoby. Dlatego prosze o pomoc w identyfikacji widniejących na niech osób.

 • Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana | II Niedziela okresu wielkanocnego

  Wydarzenia

  W gościnie u chłopców z SP7PKI

  SP7PKI to znak radiostacji amatorskiej należącej Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców.

  W każdy wtorek i czwartek członkowie oddziału spotykają się w klubie krótkofalowców działającym przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Na spotkania przychodzą starsi, doświadczeni stażem jak i początkujący miłośnicy łączności radiowych. W klubie zawsze coś się dzieje. Jest to więc nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu ale również okazja by dowiedzieć się o najnowszej technicznej nowince. Członkowie klubu prowadzą także ciekawą stronę internetową wokół której skupiło się bardzo duże środowisko polskich krótkofalowców. Zaglądają tam też często również i zagraniczni goście. Klub istnieje dopiero kilka lat ale wypełnia pustkę powstałą po działających dawniej w Kielcach klubie Ligi Obrony Kraju SP7KAK, Klubie Krótkofalowców przy Młodzieżowym Domu Kultury SP7PZN czy Klubie przy Politechnice Świętokrzyskiej SP7KTE. Dziś to SP7PKI jednoczy świętokrzyskich radiowców.
  Pierwszy raz o odrodzeniu klubu krótkofalowców w Kielcach dowiedziałem się od Andrzeja SP7ASZ. Kilka lat temu przysłał mi taką wiadomość e-mailem. Bardzo się ucieszyłem, że po dość długim okresie zastoju coś się ruszyło. Podczas moich kolejnych wakacji w kraju miałem okazję podziwiać ich entuzjazm osobiście. W kwietniu tego roku szóstka członków klubu przyjechała do mnie do Brazylii. Postawili mi antenę w moim nowym miejscu zamieszkania, a ja radowałem się możliwością ugoszczenia ich w Kurytybie, pokazania nieco Brazylii oraz umożliwieniem startu w najważniejszych organizowanych przez PZK międzynarodowych zawodach krótkofalarskich.
  Jedną z ciekawszych moim zdaniem inicjatyw członków klubu jest organizowany każdego roku "radiowy piknik u Michała”. W tym roku odbył się pod koniec sierpnia i zbiegł z datą międzynarodowych zawodów UKF. Zainspirowało to chłopców do tego aby trochę ponadawać z jednej z pod kieleckich górek. Michał gospodarz i główny organizator, wraz ze swoja małżonką dla wszystkich gości przygotował doskonały bigos, co jeszcze bardziej dodało smaku temu spotkaniu.
  Cieszę się patrząc na te krótkofalarskie twarze. Ich entuzjazm i chęci działania dają gwarancje, że w dobie Internetu czy łączności satelitarnej, krótkofalarstwo nadal jest atrakcyjnym, szlachetnym i na pewno bardzo użytecznym hobby.

  odsłon: 4178 | aktualizowano: 2012-02-12 01:39 |
  stat4u
  projektowanie stron szczecin © 2010 - 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

  Pe. Kazimierz Dlugosz S.Chr

  , kazimierz_dlugosz(at)yahoo.com.br