• Wywiad w miesięczniku Msza święta

  Z okazji zbliżającej się 60 rocznicy pracy księży z Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej miesięcznik Msza święta przeprowadziłze mną wywiad do którego lektury serdecznie zapraszam

 • Tranzystorowy wzmacniacz mocy SPert 1200

  Zapraszam do krótkiego filmu obrazującego pracę najnowszej wersji produkowanego przez Pawła SP7SP wzmacniacza mocy

 • Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego zakończył wizytę kanoniczną w Brazylii

  Ks. Ryszard Głowacki przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego odbył wizytacje kanoniczną w Prowincji pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Brazylii

 • SP DX Contest 2014

  Pierwszy pełny weekend kwietnia na trwale wpisany jest w kalendarz każdego polskiego krótkofalowca

 • Święcenie pokarmów Wielkanocnych w Brazylii

  Wśród tradycji Wielkanocnych zachowanych do dzisiaj przez brazylijską Polonię szczególną popularnością cieszy się święconka.

 • Moje brazylijskie wigilje Bożego Narodzenia

  Otrzymałem e-maila z redakcji kieleckiego dodatku do tygodnika Niedziela. Pani Agnieszka prosiła mnie o kilka słów opisu brazylijskich zwyczajów związanych z obchodami Wigilii Bożego Narodzenia.  

 • Galeria zdjęć krótkofalowców

  Zdjęcia tu zamieszczone w większości wykonałem osobiście. Po latach nie zawsze jednak jestem w stanie rozpoznac wszystkie osoby. Dlatego prosze o pomoc w identyfikacji widniejących na niech osób.

 • W gościnie u chłopców z SP7PKI

  SP7PKI to znak radiostacji amatorskiej należącej Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców.

 • Pielgrzymka do ziemi przodków

  Zapraszam do obejrzenia krotkiego filmu z Internetowej Telewizji kielce oraz prawie godzinnego programu w Radio Kielce poświęconym pielgrzymce jaką zorganizowałem w 2010 roku dla moich parafian z Mallet do Rzymu i Polski. Wzruszające świadectwo przywiązania do Polski, dane przez potomków polskich emigrantów w Brazylii.

 • Polski misjonarz w kraju Inków

  Co prawda Brazylia to nie kraj inków, jednak to pod takim tytułem ukazał się w miesięczniku "Świat Radio" nr 12 z 2007 roku  wywiad, w którym redaktor naczelny p. Andrzej Janeczek SP5AHT przedstawia czytelnikom moja osobę.

 • Niedziela, 15 września 2019 r. imieniny: Albina, Lolity, Ronalda | XXIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny Bolesnej

  Moje zgromadzenie zakonne

  Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

  Kilkanaście milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia żyje w różnych krajach na całym świecie. Nasze zgromadzenie zakonne, którego członkowie są nazywani chrystusowcami, otacza opieką duszpasterską Rodaków mieszkających poza granicami kraju lub też przebywających tam czasowo.

  Naśladując Chrystusa Miłosiernego jesteśmy posłani, wszędzie tam, gdzie biją polskie serca, a więc niemal na wszystkie kontynenty świata. Nasza rodzina zakonna liczy blisko 500 członków i pracuje w : Anglii, Islandii, Irlandii i Szkocji, Australii, Nowej Zelandii i Tasmanii, Brazylii, Białorusi, Francji, Hiszpanii i Majorce, Grecji, w Kazachstanie i Łotwie, Niemczech, Holandii, we Włoszech i na Węgrzech, Republice Południowej Afryki, Rumunii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz na Ukrainie.
  Księża w swojej posłudze wspierani są przez braci zakonnych, którzy pełnią rozmaite funkcje w domach formacyjnych, na placówkach w Polsce i za granicą. Całą naszą duchowość oraz życie opieramy na Chrystusie, głosząc całemu światu, że to właśnie On jest naszym jedynym i prawdziwym Królem, któremu warto bezgranicznie zaufać.
  W Eucharystii i poprzez Eucharystię jednoczymy się z Chrystusem, ukazując jednocześnie całemu światu, że właśnie we Mszy św. w sposób szczególny obecny jest Ten, dla którego warto poświęcić swoje życie. Eucharystia będąca źródłem naszego życia duchowego i zakonnego, jednoczy nas z Bogiem obecnym na ołtarzach całego świata. Sama nazwa – chrystusowcy - wskazuje jasno, kto jest dla nas najważniejszy, dla kogo służymy i komu bezgranicznie się powierzamy. Pragniemy, więc naśladować naszego Pana w sposób doskonały, głosić Ewangelię swoim życiem i słowem, wreszcie stać się autentycznymi i wiarygodnymi świadkami Chrystusa.

  wiecej informacji o zgromadzeniu znajdziesz na stronie:  www.chrystusowcy.pl

  natomiast tu opisuje najważniejsze wydarzenia w mojej Prowincji zakonnej: www.brazylia.chrystusowcy.pl

  odsłon: 1982 | aktualizowano: 2014-04-03 14:21 |
  stat4u
  projektowanie stron szczecin © 2010 - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

  Pe. Kazimierz Dlugosz S.Chr

  , kazimierz_dlugosz(at)yahoo.com.br