• Tranzystorowy wzmacniacz mocy SPert 1200

  Zapraszam do krótkiego filmu obrazującego pracę najnowszej wersji produkowanego przez Pawła SP7SP wzmacniacza mocy

 • Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego zakończył wizytę kanoniczną w Brazylii

  Ks. Ryszard Głowacki przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego odbył wizytacje kanoniczną w Prowincji pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Brazylii

 • SP DX Contest 2014

  Pierwszy pełny weekend kwietnia na trwale wpisany jest w kalendarz każdego polskiego krótkofalowca

 • Święcenie pokarmów Wielkanocnych w Brazylii

  Wśród tradycji Wielkanocnych zachowanych do dzisiaj przez brazylijską Polonię szczególną popularnością cieszy się święconka.

 • Moje brazylijskie wigilje Bożego Narodzenia

  Otrzymałem e-maila z redakcji kieleckiego dodatku do tygodnika Niedziela. Pani Agnieszka prosiła mnie o kilka słów opisu brazylijskich zwyczajów związanych z obchodami Wigilii Bożego Narodzenia.  

 • Galeria zdjęć krótkofalowców

  Zdjęcia tu zamieszczone w większości wykonałem osobiście. Po latach nie zawsze jednak jestem w stanie rozpoznac wszystkie osoby. Dlatego prosze o pomoc w identyfikacji widniejących na niech osób.

 • W gościnie u chłopców z SP7PKI

  SP7PKI to znak radiostacji amatorskiej należącej Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców.

 • Pielgrzymka do ziemi przodków

  Zapraszam do obejrzenia krotkiego filmu z Internetowej Telewizji kielce oraz prawie godzinnego programu w Radio Kielce poświęconym pielgrzymce jaką zorganizowałem w 2010 roku dla moich parafian z Mallet do Rzymu i Polski. Wzruszające świadectwo przywiązania do Polski, dane przez potomków polskich emigrantów w Brazylii.

 • Polski misjonarz w kraju Inków

  Co prawda Brazylia to nie kraj inków, jednak to pod takim tytułem ukazał się w miesięczniku "Świat Radio" nr 12 z 2007 roku  wywiad, w którym redaktor naczelny p. Andrzej Janeczek SP5AHT przedstawia czytelnikom moja osobę.

 • Misjonarz z Cruz Machado

  Wywiad a właściwie zapis koleżeńskiej rozmowy w klubie SP5ZCC w Sulejówku, zamieszczony w nr 2/2001 Magazynu Krótkofalowców "QTC" z lutego 2001 roku.

 • Piątek, 22 czerwca 2018 r. imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza | Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Paulina z Noli, św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a

  Wydarzenia

  Polska festa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Campo do Tenente

  Odział Polonijnej organizacji BRASPOL działający w Campo do Tenente zorganizował feste ku czci Matki Bożej Częstochowskiej

  W miejscowosci tej od 1974 do 2015 roku pracowali księża chrystusowcy. Dlatego też do udziału w uroczystościach został zaproszony także prowincjał księży chrystusowców w Brazylii. Uroczystości rozpoczęły sie Mszą św sprawowaną w centrum kultury polskiej zbudowanego staraniem naszego współbrata śp. ks. Stanisława Gogulskiego SCh i z pomocą funduszy Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Niestety ze wzgledu na bardzo silne opady deszczu nie wszystkim naszym rodakom udało się dotrzeć na rozpoczęcie uroczystości. Podczas Mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił prowincjał chrystusowców wskazująć na znaczenie jasnogórskiego sanktuarium w historii Polski oraz każdego polaka żyjącego w kraju oraz poza granicami Ojczyzny. Ksiądz prowincjał nawiązał też do 300 rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu. Po zakończeniu Mszy św uczestnicy oraz spóznieni ze względu na deszcz goście uczestniczyli w zorganizowanym przez miejscowy Braspol obiedzie, wyborze dzieciecej Królowej festy, oraz pokazie polskich tańców miejscowego zespółu Niezapominajki oraz zaproszonego z Muryci koło Kurytyby zespółu Wawel.

  odsłon: 88 | aktualizowano: 2017-08-26 16:47 |
  stat4u
  projektowanie stron szczecin © 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

  Pe. Kazimierz Dlugosz S.Chr

  , kazimierz_dlugosz(at)yahoo.com.br