• Tranzystorowy wzmacniacz mocy SPert 1200

  Zapraszam do krótkiego filmu obrazującego pracę najnowszej wersji produkowanego przez Pawła SP7SP wzmacniacza mocy

 • Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego zakończył wizytę kanoniczną w Brazylii

  Ks. Ryszard Głowacki przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego odbył wizytacje kanoniczną w Prowincji pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Brazylii

 • SP DX Contest 2014

  Pierwszy pełny weekend kwietnia na trwale wpisany jest w kalendarz każdego polskiego krótkofalowca

 • Święcenie pokarmów Wielkanocnych w Brazylii

  Wśród tradycji Wielkanocnych zachowanych do dzisiaj przez brazylijską Polonię szczególną popularnością cieszy się święconka.

 • Moje brazylijskie wigilje Bożego Narodzenia

  Otrzymałem e-maila z redakcji kieleckiego dodatku do tygodnika Niedziela. Pani Agnieszka prosiła mnie o kilka słów opisu brazylijskich zwyczajów związanych z obchodami Wigilii Bożego Narodzenia.  

 • Galeria zdjęć krótkofalowców

  Zdjęcia tu zamieszczone w większości wykonałem osobiście. Po latach nie zawsze jednak jestem w stanie rozpoznac wszystkie osoby. Dlatego prosze o pomoc w identyfikacji widniejących na niech osób.

 • W gościnie u chłopców z SP7PKI

  SP7PKI to znak radiostacji amatorskiej należącej Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców.

 • Pielgrzymka do ziemi przodków

  Zapraszam do obejrzenia krotkiego filmu z Internetowej Telewizji kielce oraz prawie godzinnego programu w Radio Kielce poświęconym pielgrzymce jaką zorganizowałem w 2010 roku dla moich parafian z Mallet do Rzymu i Polski. Wzruszające świadectwo przywiązania do Polski, dane przez potomków polskich emigrantów w Brazylii.

 • Polski misjonarz w kraju Inków

  Co prawda Brazylia to nie kraj inków, jednak to pod takim tytułem ukazał się w miesięczniku "Świat Radio" nr 12 z 2007 roku  wywiad, w którym redaktor naczelny p. Andrzej Janeczek SP5AHT przedstawia czytelnikom moja osobę.

 • Misjonarz z Cruz Machado

  Wywiad a właściwie zapis koleżeńskiej rozmowy w klubie SP5ZCC w Sulejówku, zamieszczony w nr 2/2001 Magazynu Krótkofalowców "QTC" z lutego 2001 roku.

 • Poniedziałek, 28 maja 2018 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira | Poniedziałek VIII tygodnia okresu zwykłego

  Wydarzenia

  Ordynariusz kielecki ks. bp. Jan Piotrowski odwiedza Kurytybe

  Ks. bp. Jan Piotrowski biskup kielecki podczas pobytu w Brazylii odwiedza Dom prowincjalny chrystusowców w Kurytybie

  Odwiedzając pracującego od 5 lat w Brazylii kapłana diecezji kieleckiej, ks. Piotra Pochopnia ksiądz biskup Jan Piotrowski, zatrzymał się także w Domu prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Kurytybie. Oprócz kurytybskiej siedziby księży chrystusowców ordynariusz kielecki spotkał się ze znanymi mu z okresu pracy w Kongo, siostrami ze zgromadzenia św. Józefa, odwiedził park św. Jana Pawła II, został podjęty obiadem przez pana Marka Makowskiego Konsula Generalnego RP. oraz złożył wizytę ordynariuszowi Kurytyby ks abp. Jose Antonio. Wizyta ordynariusza kieleckiego w Kurytybie była doskonałą okazją do zapoznania gościa ze specyfiką pracy duszpasterskiej chrystusowców wśród rodaków w Brazylii oraz nawiązanie do związków naszej prowincji z diecezją kielecką. W wykazie chrystusowców pracujących w naszej prowincji 5 księży pochodzi z diecezji księdza biskupa. W tej diecezji w czasie wojny pracował też nasz współbrat, długoletni duszpasterz brazylijskiej Polonii śp. ks. Franciszek Włodarczyk SChr (zobacz zdjęcia archiwalne z pracy ks. Włodarczyka w diecezji kieleckiej)

  odsłon: 134 | aktualizowano: 2017-08-03 20:42 |
  stat4u
  projektowanie stron szczecin © 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

  Pe. Kazimierz Dlugosz S.Chr

  , kazimierz_dlugosz(at)yahoo.com.br