• Tranzystorowy wzmacniacz mocy SPert 1200

  Zapraszam do krótkiego filmu obrazującego pracę najnowszej wersji produkowanego przez Pawła SP7SP wzmacniacza mocy

 • Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego zakończył wizytę kanoniczną w Brazylii

  Ks. Ryszard Głowacki przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego odbył wizytacje kanoniczną w Prowincji pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Brazylii

 • SP DX Contest 2014

  Pierwszy pełny weekend kwietnia na trwale wpisany jest w kalendarz każdego polskiego krótkofalowca

 • Święcenie pokarmów Wielkanocnych w Brazylii

  Wśród tradycji Wielkanocnych zachowanych do dzisiaj przez brazylijską Polonię szczególną popularnością cieszy się święconka.

 • Moje brazylijskie wigilje Bożego Narodzenia

  Otrzymałem e-maila z redakcji kieleckiego dodatku do tygodnika Niedziela. Pani Agnieszka prosiła mnie o kilka słów opisu brazylijskich zwyczajów związanych z obchodami Wigilii Bożego Narodzenia.  

 • Galeria zdjęć krótkofalowców

  Zdjęcia tu zamieszczone w większości wykonałem osobiście. Po latach nie zawsze jednak jestem w stanie rozpoznac wszystkie osoby. Dlatego prosze o pomoc w identyfikacji widniejących na niech osób.

 • W gościnie u chłopców z SP7PKI

  SP7PKI to znak radiostacji amatorskiej należącej Świętokrzyskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców.

 • Pielgrzymka do ziemi przodków

  Zapraszam do obejrzenia krotkiego filmu z Internetowej Telewizji kielce oraz prawie godzinnego programu w Radio Kielce poświęconym pielgrzymce jaką zorganizowałem w 2010 roku dla moich parafian z Mallet do Rzymu i Polski. Wzruszające świadectwo przywiązania do Polski, dane przez potomków polskich emigrantów w Brazylii.

 • Polski misjonarz w kraju Inków

  Co prawda Brazylia to nie kraj inków, jednak to pod takim tytułem ukazał się w miesięczniku "Świat Radio" nr 12 z 2007 roku  wywiad, w którym redaktor naczelny p. Andrzej Janeczek SP5AHT przedstawia czytelnikom moja osobę.

 • Misjonarz z Cruz Machado

  Wywiad a właściwie zapis koleżeńskiej rozmowy w klubie SP5ZCC w Sulejówku, zamieszczony w nr 2/2001 Magazynu Krótkofalowców "QTC" z lutego 2001 roku.

 • Poniedziałek, 28 maja 2018 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira | Poniedziałek VIII tygodnia okresu zwykłego

  Wydarzenia

  Agent nadaje

  Jest to tytuł kolejnej książki znanego polskiego krótkofalowca dziennikarza Ryszarda SP4BBU

  Autora książki zna już od kilku lat i to nie tylko radiowo. W tym roku spotkałem go ponownie na zlocie polskich miłośników fal radiowych który każdego roku odbywa się pod koniec maja na pograniczu trzech województw: Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego. Od pierwszych liter tych województw przyjęła się nazwa ŁOŚ. Agent nadaje to kolejna doskonała książka Ryszarda, w której w sposób sensacyjnej, trzymającej w napięciu fobuły pokazuje piękno naszego hobby jakim jest krótkofalarstwo. W mojej bibloteczce mam 3 książki Ryszarda nawiązujące do tematyki krótkofalarskiej. W Pierwszej pod tytułem WYWOŁANIE OGÓLNE -wspomnienia krótkofalowców, jeden z rozdziałów poświęcony jest nawet mojej osobie, a w innym krótkofalowiec który swego czasu pływał na statkach jako radiooficer w miłych słowach wspomnia o naszym spotkaniu w Brazylii. Druga książka jaką Ryszard poświęcił tej tematyce nosi tytuł Z KART HISTORII KRÓTKOFALARSTWA, a trzecią jest właśnie AGENT NADAJE. Autor napisał jeszcze jedną książkę: KRÓTKOFALARSTWO MOJĄ PASJĄ, którą przeczytałem jedynie w formie elektronicznej. Podczas spotkania krótkofalowców ŁOŚ rozmawiałem też z Tomkiem SP6T który wydał swoją pierwszą książkę pod tytułem MARNA GŁOWA JEDNOZAKRESOWA. Oczywiście i jego książka znalazła się w mojej biblotece. Jak to się mówi będzie co do czytania na zimowe wieczory.

  odsłon: 123 | aktualizowano: 2017-07-07 19:57 |
  stat4u
  projektowanie stron szczecin © 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

  Pe. Kazimierz Dlugosz S.Chr

  , kazimierz_dlugosz(at)yahoo.com.br